Як вибрати ідеальну основу для рослин?
Субстрати — це натуральні компоненти або їх замінники, які є заміною ґрунту для рослин. Вони мають повітряну структуру, завдяки чому до коріння надходить багато кисню. Так коренева система активно розвиватиметься – корінцям не доводиться пробивати собі шлях у щільному ґрунті, як це буває у природних умовах. Отже, рослина витрачатиме сили на зростання та розвиток зеленої маси, цвітіння та плодоношення.
Замінник землі широко використовується для вирощування кімнатних декоративних рослин, а також створення розсади. Часто також доводиться застосовувати субстрат у городі, замінюючи їм землю, яка не підходить тій чи іншій культурі за своїм хімічним складом, щільністю та кислотно-лужним балансом.
Купити субстрати можна в інтернет-магазині Фазенда. Тут не тільки різні види, але й обсяги — можна купити товар для однієї рослини або взяти велику кількість на різні потреби. Доставка здійснюється по всій Україні.
Основні види субстратів
Субстрат може бути органічним, і до його складу входитимуть такі компоненти:
- Торф;
- Листова земля;
- Хвойний ґрунт.
Якщо субстрат буде неорганічним, у складі буде пісок, керамзит, гравій та інші подібні компоненти. Він не містить у складі корисних речовин, які б сприяли зростанню та розвитку рослини, як це роблять органічні варіанти. Але при цьому неорганічні стабільні в плані pH, що робить їх не менш популярними.
Властивості різних компонентів субстратів
До складу субстрату можуть входити такі компоненти:
- Торф. Це натуральна речовина, яку видобувають у болотах. Він добре утримує воду, містить поживні речовини;
- Вермікуліт – ще один натуральний компонент, який добре утримує воду. Це мінерал природного походження, який добувають із землі. Має аераційні властивості, а тому ідеально підходить для вирощування рослин;
- Перліт – неорганічний компонент. Це вулканічна порода, яка є чудовою дренажною речовиною. Може бути частиною безпідставної суміші, але при цьому не містить корисних речовин – їх потрібно додавати додатково;
- Керамзит. Це легкий матеріал пористий, який виготовляють шляхом випалу глиняних фракцій. Забезпечують доступ кисню до коріння рослин і при цьому виводять зайву воду із горщика.
Вибираючи субстрат, потрібно враховувати середовище, в якому вирощуватиметься рослина, тип самої культури або кімнатної квітки, а також бажаний рівень дренажного шару. Необхідно також враховувати кислотно-лужний баланс субстрату – одні рослинам підходять кислі ґрунти, другим – лужні, а третім – нейтральні.