«Гранпротек, КЕ»: революція у захисті зернових культур

«Гранпротек, КЕ»: революція у захисті зернових культур

«Гранпротек, КЕ»: революція у захисті зернових культур

«Гранпротек, КЕ» — сучасний інсектицид, який використовується в рамках небулізації — обробки зерна в потоці шляхом подачі стисненого повітря з паралельною подачею інсектициду через форсунку. У процесі небулізації формується туман, що складається з мікроскопічних частинок інсектициду (10-20 мікронів). Він миттєво знищує всіх дорослих особин, що знаходяться на зерні. Потім протягом кількох днів гинуть приховані форми шкідників та їх наступне покоління.

Докладніше про «Гранпротек, КЕ»

Гранпротек, КЕ«Гранпротек, КЕ» — концентрат емульсії, який перед застосуванням необхідно розвести з водою. Співвідношення води та інсектициду розраховується індивідуально. Основа інсектициду — дельтаметрин. Ця речовина належить до піретроїдів синтетичного походження. Він блокує передачу нервових імпульсів, що зрештою призводить до паралічу та смерті комах.

«Гранпротек, КЕ» гарантує знищення абсолютно всіх видів шкідників у зерносховищі та забезпечує пролонгований захист від них (до 1 року). Ефективний у боротьбі з будь-якими комахами, що можуть нашкодити зерну.

Щоб отримати прогнозовані терміни захисту зерна після обробки потрібно дотримуватися наступних дозувань інсектициду:

 • 1 л на 100 тонн — від 6 до 9 місяців захисту;
 • 1,3 л на 100 тонн — 10 місяців захисту;
 • 2 л на 100 тонн — 12 місяців захисту.

Цей інсектицид для небулізація рекомендують використовувати для обробки кукурудзи в Євросоюзі. Тому їм можна обробляти врожай, який експортується в країни ЄС. Препарат має кишково-контактну дію (починає «працювати» при ковтанні чи контакті).

«Гранпротек, КЕ» забезпечує ефективний захист зернових культур, які відправлені на довгострокове зберігання. Додатково речовиною можна обробляти зерносховища та сільськогосподарське обладнання. Проте це не є обов’язковим при обробці зернової маси в елеваторі.

«Гранпротек, КЕ» на 100% знищує всі форми: довгоносиків, хрущаків, хибнокороїдів, зернову міль, та інших шкідників, які розповсюджені в зерносховищах агрокомпаній України.

Переваги інсектициду

Безпека харчових продуктівСеред найбільш значущих переваг «Гранпротек, КЕ»

 1. Не завдає жодної шкоди продукції, тому що дельтаметрин в його основі використовується в концентрації 0,25-0,5 мг/кг (при допустимій нормі 1-2 мг/кг).
 2. Дозволений для застосування у країнах Євросоюзу. Навіть більше — в ЄС його рекомендують для знищення шкідників сільськогосподарських культур (найчастіше — для обробки кукурудзи на експорт).
 3. Використання препарату ніяк не позначається на якості зібраної зернової культури і не впливає на процеси виробництва харчової продукції.
 4. «Гранпротек, КЕ» відрізняється вкрай високою швидкістю ефекту — знищує комах-шкідників буквально одразу після обробки зерна. 
 5. Речовини у складі препарату не впливають на сходи, тому інсектицид можна застосовувати для обробки посівного зерна.
 6. Має декілька шляхів доставки отрути до шкідників — діє як при ковтанні, так і при контакті.Саме це дозволяє максимально швидко та ефективно побороти вогнища заражень у зерновій масі.
 7. Препарат дуже економічний, відрізняється маленькою витратою — всього 1-2 літри на кожні 100 тонн зерна.
 8. Ефект захисту зерна після обробки зберігається щонайменше 3 місяці (і до 1 року). Залежить від дозування.
 9. Для отримання ефекту достатньо однієї обробки зернової культури в елеваторі. Повторні обробки проводити не потрібно.

Вплив «Гранпротек, КЕ» на кількісно-якісні характеристики зерна

Переваги використання Гранпротек, КЕЯкщо точно дотримуватися рекомендацій щодо дозування препарату, він абсолютно ніяк не може нашкодити зерну. Тобто не впливає на молекулярну структуру поживних речовин, які є у зерні. А той факт, що «Гранпротек, КЕ» рекомендують європейські аграрії, надає йому високу якість. Адже це підтвердження його безпечності та ефективності.

Негативно на врожайність інсектицид не впливає. Суть в тому, що якщо взагалі не обробляти культуру, то комахи спроможні будуть знищити до 25% від усієї її маси. А з «Гранпротек, КЕ» цього можна уникнути. Тобто препарат навпаки — впливає на врожайність позитивно, підтримуючи її на одному рівні.

Коли рекомендується використовувати препарат

«Гранпротек, КЕ» застосовуються для профілактики та для роботи з уже зараженими партіями зерна. 

Використовувати препарат можна на будь-яких етапах роботи із зерном:

 • при завантаженні в елеватор;
 • при розвантаженні з нього;
 • у процесі зберігання.

Проводити профілактичну обробку обов’язково. Адже навіть якщо комах не видно на зерні, це ще не означає, що їх там немає. У деяких випадках «Гранпротек, КЕ» використовується для додаткової обробки сільськогосподарських приміщень та спецобладнання. Така обробка дозволяє досягти максимальних результатів у плані дезінфекції поверхонь, що контактують із зерном.

You May Have Missed