Кого наймають або що таке рекрутинг
Наймають, зазвичай, на роботу. В стародавні часи, в кінці 20-го сторіччя наші предки йшли «влаштовуватись» на роботу. Або «домовлятись» про «влаштовуватись». Потім на роботу брали «по знайомству», «по рекомендації». З’явилось, навіть, нове слово – протеже. З розвитком цивілізації, так вже вийшло, всі функції допомоги в пошуку персоналу взяли на себе рекрутингові агентства. То такі спілки фахівців, які допомагають бізнесу шукати високоякісних спеціалістів в різних сферах. Потім більшість таких агентств обрали для себе вузьку спеціалізацію, щоб стати насправді професіоналами свого діла. IT рекрутер, наприклад, це типовий представник саме такого професіоналізму.
То що таке IT рекрутинг?
Як ми розуміємо, якщо рекрутинг — це пошук і наймання спеціалістів взагалі (такий собі відділ кадрів), то IT рекрутинг — це процес пошуку саме айтішників, як кажуть в народі, тобто фахівців в області інформаційних технологій. Це досить цікава, але непроста і відповідальна робота. Робота саме для рекрутерів.
Рекрутер хто це?
Це саме ті люди, які будуть з вами спілкуватися: писати листи, телефонувати, запрошувати на співбесіди, заохочувати або співчувати, підбадьорювати, пригощати кавою і врешті решт знайдуть вам роботу, про яку ви мріяли. Скоріш за все. Частина результату буде залежати ще й від вас, як спеціаліста у своїй справі. Тому роботою рекрутера займаються люди, які не лише мають відповідний фах або освіту та велике бажання допомагати людям, а ще носять за спиною знання психології, досвід в перемовинах, добре розбираються в програмуванні та інформаційних технологіях, стресостійкі, комунікабельні та креативні.
Чи знаєте ви, що процес рекрутингу займає в середньому близько місяця? При тому, що найкращі кандидати зникають з ринку праці менш ніж за 10 днів. Особлива увага в цьому процесі приділяється оптимізації. Інколи пошуки потрібного кандидата можуть затягуватись, тому не треба забувати про втрачений дохід через загублені можливості та змарнований час.
Навіть така складна та велика компанія як Google скоротила процес наймання співробітників до чотирьох етапів. Доповнимо розмову деякими фактами про рекрутинг. Можливо комусь вони допоможуть краще зрозуміти процес, а можливо комусь будуть просто цікавими.
- Більшість кандидатів починають з низького цінника. Зазвичай, при обговоренні заробітної плати кандидату пропонують низьку цифру, маючи на меті отримати зустрічну пропозицію для подальших переговорів. Але від більшості кандидатів така пропозиція взагалі не надходить.
- Особистість при найманні на роботу в більшості випадків є важливішою, ніж навички. Знання і навички ніхто не скасовував, але кандидата в процесі роботи можна багато чому навчити або перевчити, а от особистість нікуди не подінеться.
- Рекрутери у своїй роботі дізнаються про вас більше, ніж ви думаєте. Так, вони використовують свої професійні знання та інструменти, щоб вивчити кандидата більш досконально. Тому, якщо ви маєте погану репутацію або вже підводили роботодавців в минулому, про це, скоріш за все, дізнаються.
- Жаргонні та модні слова не завжди допомагають на співбесіді. Важливо розуміти професійну термінологію, але досвідчені рекрутери знають, що часто використання жаргону та сленгу є спробою приховати дефіцит справжніх знань.
- Рекрутинг відомий ще з часів Римської імперії. Ще тоді Цезар пропонував солдатам гроші для вербування інших людей на службу. По різним даним за такий рекрутинг ті могли отримати до третини річної зарплатні військового.